Hicko är inte intresserad av att dela med sig av sina resurser. Ivanka kan ibland leka med någon leksak tillsammans med Vostok, men hon anser dock att det är hennes.
Vostok och Piansa delar på det mesta. De kan äta från en gemensam skål när vi erbjuder det eller smaka på osttuben när det är dags för kloklippning.
Piansa är 6 månader och Vostok är 1 år och resursförsvaret kan såklart förändras. Det är underbart att de våra ”småttingar” springa och leka och jaga varandra i trädgården.
Allt som oftast ser vi Vostok bära omkring med något i munnen. Piansa är expert på att försöka få tag på föremålet som kan variera. Det kan vara en pinne, favorit elefanten, handske, eller locket till stupröret.
”Kockkock fant” som Emil säger 🙂
Två underbara individer som har kul tillsammans och hittar på en massa bus. Deras nya gemensamma sysselsättning är att dom går och hämtar vedträ i vedboden och sprider dessa i trädgården.